יורם וינברג - סיום מנוי

יורם וינברג - סיום מנוי

מעסה טוב


יורם וינברג, יו"ר עמותת מיטב - תל אביב לקידום תרבות בג'ודו בישראל, בעל חגורה שחורה בג'ודו, היה בין תלמידיו של ואז דיאס ומשה פונטי הידועים כעוסקים בג'ודו ומחנכים דגולים. כיום, הוא רפלקסולוג בכיר ומעסה בוגר "מירב" -  בית ספר משולב של שירותי בריאות מכבי והאוניברסיטה הפתוחה, עוסק בטיפול בבעיות גופניות שונות, מתמחה באיזון סוכרת בקרב חולים במחלה, משחרר שרירים תפוסים בקרב ספורטאים וגם מציע אבחון בעיות רגשיות דרך הגוף ודרכים לפתרונן, האבחון נעשה ע"י התבוננות בכפות הרגליים ותשאול המטופל. הטיפול הרפלקסולוגי הוא טיפול מונע מחלות וטיפול מרגיע ומהנה.

מהשכלה גבוהה לעדשת המצלמה.
יורם למד ארכיאולוגיה ותולדות ארץ ישראל ואחר כך רכש תואר כהנדסאי צילום. במשך שנים עסק יורם בעולם הזוהר של צילום פרסומות. כאשר הרגיש שהגיע השעה לשינוי בחייו, מצא "אלטרנטיבה יפה שהיא מקצוע מהנה שמיועד לעזור לאנשים". מתוך התחום הרחב של טיפולים, מגע מרפא, היה מה שהכי משך אותו "לגעת בחיי אנשים תרתי משמע- הוא הסיפוק הכי עמוק".

באלה בעיות אתה יכול לסייע?
"אני לא רופא ולא פסיכולוג, אולם אני יכול לעזור ולפתור הרבה מאוד בעיות בריאות שונות. עבודתי מתמקדת בשרירים ולכן אני יכול לעזור במידה משמעותית לסובלים מכאבים בצוואר ובגב, דלקות שונות בגוף, מתחים רגשיים ונפשיים ועוד. במקרים מסוימים של בעיות כרוניות ניווניות (למשל דלקות פרקים) לא ניתן לרפא את הבעיה, אבל בהחלט אפשר להקל במידה רבה ולהביא לשיפור משמעותי באיכות החיים של החולים. לגבי איזון רמות סוכר בחולי סוכרת - זה משהו שהגעתי אליו במקרה. רק מאוחר יותר נודע לי שזה בעצם כבר סוד גלוי... מה שקרה הוא שהגיעה אלי לטיפול, גברת מבוגרת, בת 85 לערך שהייתה מתעוררת כל בוקר עם רמת סוכר בין 200-300 או נופלת ל'היפו' נוראי שבגינו הייתה מתעלפת. ראיתי (היא גם הסבירה) שאחת מידיה, תלויה לצד הגוף, רפויה ומצומקת, לא מתפקדת כמעט בכלל, וכל זאת בעקבות ניתוח שעברה לפני שנים רבות בראשה. במשך שנים של הזנחה, העניין לא טופל כלל. האישה לא הפעילה את היד בכלל והגיעה למצב של ניוון וחוסר יכולת תנועה. התחלתי לעבוד איתה בצורה נמרצת, נתתי לה תרגילים רבים שכללו הפעלה של היד בצורה שתוכל להתאושש בהדרגה וביעילות. לאט לאט הגיעה למצב משופר ביותר והיד שלה חזרה לתפקוד מלא. יום אחד כבדרך אגב, סיפרה לי שכבר תקופה, רמת הסוכר שלה מאוזנת. היא ירדה לתדירות של מזרק אינסולין אחד ביום והרגשתה הכללית השתפרה פלאים. השינוי החל בה היה מרשים ובמיוחד בגיל מבוגר כזה. בהמשך, כאמור, נעשה בתחום זה, (על הקשר בין עיסוי ופעילות גופנית להורדת סוכר) מחקר מעניין מאוד בו גם השתתפתי ואף כתבתי עליו את עבודת הגמר שלי".

איך אתה מסביר את התופעה? מה הקשר בין עיסוי ורפלקסולוגיה לבריאות טובה?
"רפלקסולוגיה ועיסוי הם כלים המשלבים הזרמת אנרגיה והרפיית שרירים שיש להם השפעה ישירות על התפקוד הגופני ועל ההרגשה הכללית של האדם, בכל הרבדים. רפלקסולוגיה הינה ביטוי מערבי לגישה הסינית שפועלת על פי הנחת העבודה שלכל איבר בגוף יש ביטוי בכפות הרגליים. "והאדם הוא חלק מהטבע" הטיפול מרגיע מאוד ומיועד גם לאנשים בריאים. במקרה של בעיות כאבים ומתח, ההשפעה עמוקה הרבה יותר".

האם הטיפול שלך מיועד ומתאים לכל אדם בכל גיל?
"כן. הטיפולים מתאימים לכולם, בכל מצב או גיל כולל ילדים, ספורטאים, אנשים נכים או אנשים בריאים שמחפשים דרך לשמור על איכות חיים ולתחזק את בריאותם. כך למשל, אני מטפל במשך תקופה בבחור שהגיע אליי כשהוא נעזר בקביים, סובל מעיוותים בלתי רצוניים בשרירים, כאבים בלתי פוסקים ובעיות שינה קשות. בנוסף, הוא היה מדוכא ומודאג לגבי מצבו הבריאותי המעורער. לאחר סדרת טיפולים שכללו רפלקסולוגיה ועיסוי, מצבו השתפר לאין ערוך והגיע לרמה טובה. מהר מאוד חזר לישון שנת לילה שלווה ורגועה, התחזק מאוד והרגשתו הכללית השתנתה באופן מהפכני.

אני עוסק גם בטיפולים לספורטאים, שעקב העיסוק המסיבי שלהם בפעילות גופנית או בגלל טראומות גופניות (פציעה, מכה וכדומה) זקוקים לעיסוי רקמות עמוק שישחרר את התכווצויות השרירים שנפגעו. הטיפול גורם להזרמת חמצן, דם ומזון לתאים באופן נמרץ וכתוצאה מכך מתרחש תהליך של התאוששות והחלמה מהירים".

עיסוי מקצועי ורפלקסולוגיה הם טיפולים עמוקים בעלי השפעה על הגוף והנפש כאחת.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על יורם וינברג לחצו כאן

מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...
מה עושים עכשיו?

מתייעצים בכל נושא עם אסטרולוגים ומיסטיקנים בכירים בשיחה אישית. המשך....
בא לך לקבל תשובה אישית מקוראת בקלפים? לפרטים מלאים.
מקבלים את הטיפים של המיסטיקנים המובילים ישירות לתיבת הדואר. בחינם.
מורידים את אפליקציית האייפון של אלטרנטיבלי. בחינם.
מה אומר תאריך הלידה/ השם שלך? עכשיו אפשר לשאול בשיחה פרטית כל שאלה נומרולוגית מומלצת. לפרטים מלאים.

מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה