תמר צ'יש

ID: 655321079 EX: 364 ID: 655321079 EX: 364

זה בידיים שלך


תמר צ'יש היא פסיכותרפיסטית מוסמכת, בעלת קליניקה פרטית לטיפול וייעוץ אישי וזוגי, מתמחה בפסיכותרפיה אדלריאנית ובטיפול בהבעה ויצירה, מנחת קבוצות מוסמכת, מרצה, מאמנת מוסמכת, B.Ed בחינוך גופני וספורט ודוברת שפת סימנים ישראלית.

תמר מאמינה כי לכל אדם יש זכות להיות רב החובל של ספינת חייו ואם יחווה חירות פנימית לבחור את בחירותיו יוכל לחוות הרמוניה בין הגוף לבין הנפש. 
לדבריה, אדם מצוי משחר היוולדו בתנועה מתמדת בתוך השדה החברתי, בשאיפה להגשמת הפוטנציאל הגלום בו וליצירת משמעות בחייו.
 
כל אחד מאיתנו רוצה וזקוק להרגיש מוערך, אהוב ושייך! מסלולי החיים רבים ומפותלים, ולא פעם משהו בדרך 'נתקע' או משתבש ולא מתאפשרת לנו איכות החיים הרצויה, השמחה, ההנאה ותחושת המלאות הנשגבת.

המסר של תמר המנחה אותה בחייה האישיים והמקצועיים, הוא שהתבוננות מעמיקה על עצמנו וחקירה אמיצה, בליווי מתאים, יאפשרו בחירות מחודשות ויצירת שינוי לצורך הגשמה, מימוש עצמי ושיפור במערכות יחסים. היא אף מאמינה, כי כך יוכל כל אחד מאיתנו להיות שותף ומעורב ביצירת חברה טובה יותר. 

מאז ומעולם נמשכה תמר אל תחום הטיפול, אך פנתה למקצועות ועיסוקים אחרים אם בשל פחדים שונים שניהלו אותה ואם בשל רצון לרצות את סביבתה. במהלך טיפול אישי שלה, שנסב סביב תיסכול מחוסר הגשמה ומימוש עצמי, הבינה כי במקום להשקיע כ"כ הרבה אנרגיה בוויתור על חלומותיה, עדיף שתשקיע את האנרגיה דווקא בהגשמתם.
 
המהפך בחייה היה עצום והיא החליטה לגשת ללימודי תואר שני בתרפיה בהבעה ויצירה. בהמשך למדה פסיכותרפיה- טיפול זוגי ומשפחתי במכון "מגיד" ובהמשך, שלוש שנים נוספות של התמחתה בגישה האדלריאנית, במסגרת ביה"ס לפסיכותרפיה של מכון אדלר. במקביל, רכשה את הסמכתה בהנחיית קבוצות ובדיבור בשפת הסימנים, מה שמאפשר לה גם לעבוד בטיפול וייעוץ עם אנשים לקויי שמיעה. לדבריה, התואר הראשון שלה בחינוך גופני ולימודי תרפיה בתנועה, העניקו לה כלים רבים ויכולת לראות ולהבין עד כמה החיבור בין הגוף לנפש- הכרחי.  

הייחודיות של הדרך הטיפולית של תמר היא באינטגרציה בין עולמות הידע והתוכן השונים שרכשה במהלך השנים. עבודתה מתבססת על הפסיכולוגיה האינדיבידואלית של אדלר, בשילוב מודלים מתחום ההבעה והיצירה. 

לדידה, טיפול אפקטיבי הוא טיפול בו המטופל נוטל חלק פעיל בתהליך. גישה זו מכבדת את האדם ומתייחסת ליכולותיו, תפיסותיו ומטרותיו. בחדר הטיפול נוצר דיאלוג בינה לבין המטופל והוא זה שמוביל את האדם לנבור בנבכי נפשו, להתבונן על חייו מזוויות נוספות ולהגיע אל התשובות הנכונות עבורו.

תמר רואה את עצמה כמלווה של מטופליה. היא מאמינה ביכולת החשיבה של האדם ובעצמאותו ולכן מעניקה כלים ולא תשובות או פתרונות קסם.

היצירה לוקחת חלק משמעותי במפגשים, הכוללים בנוסף לשיחה גם שימוש בצבע, חימר, קלפים השלכתיים, מוסיקה, זיכרונות מוקדמים ותנועה וכיו"ב. 

לדברי תמר, השימוש בכלים שמעבר למילים, מאפשר הצפה של נושאים ותכנים רגשיים ומוביל לצלילה אל מעמקי תת המודע. לעיתים נוצר קושי לדון בנושאים כאובים, והיצירה מעניקה את היכולת לגעת בתכנים שונים מבלי לייפות או לבחור במילים ה"נכונות".  
הודות לשילוב בין החלק החווייתי לבין העיבוד והניתוח שלו, הנעשים בשיחה מתרחשים גילויים מרגשים והמטופלים מגלים את עצמם מחדש ומגיעים לתובנות משמעותיות. 

השימוש בכלים השלכתיים הוא גם בעל מימד אבחוני ולכן, מסייע לתמר להכיר את מטופליה ולסלול את המשך המסע בהתאם. 

באחד המקרים בתחילת תהליך הטיפול, ביקשה תמר ממטופלת לצייר את תמונת החיים האולטימטיבית עבורה (זו שלמענה הגיעה לטיפול) ולאחר מכן, בחציו השני של הדף את תמונת החיים הקיימת. מתוך הציורים יכלה תמר לזהות תפיסות שונות ומגבילות של המטופלת לגבי עצמה ולגבי סביבתה, מחסומים, פחדים, אמונות וכד'. בשילוב עם זיכרונות מוקדמים ואינפורמציה מילולית נוספת, ניתן היה לראות את סגנון החיים של המטופלת, לבנות עבורה תוכנית עבודה ולהגדיר את המטרות הטיפוליות. 
במפגש האחרון הציגה תמר את הציור בפני המטופלת ושתיהן היו נדהמות ונרגשות מהישגיה של הבחורה ומהתקדמותה אל עבר מטרתה. 
  
הלקוחות שפונים אל תמר זקוקים לתמיכה וליווי בהתמודדותם עם קשיים בתחומים כגון: קשיים 'נורמליים' לאורך החיים, תחושת פספוס וחוסר מימוש, דיכאוןביטחון עצמי נמוך על השלכותיו השונות, קשיים בזוגיות, הורות, קריירה, התמכרויות, מעברים, רגשות, בעיות בריאות ונכויות פיזיות.

תוכלי לתת דוגמה לטיפול באדם עם לקות? 
"טיפלתי בבחור בעל נכות פיזית, אינטליגנטי ביותר, רהוט ומעניין. מילדות, חווה דחייה ומיקוד בנכות ולא בכישוריו הרבים וביכולותיו הגבוהות. הטיפול כלל הכרה בכוחותיו וביכולותיו והתמקדות בקיים. תפיסותיו הקשות לגבי מקומו בחברה גרמו לתחושת אומללות, והנכות ניהלה את חייו מדי יום. עם הזמן גילה את מוקדי הכוח שלו והחל לשאוב מהם אנרגיה". 

לדבריה של תמר, כל אדם זקוק לאהבה, הערכה ותחושת שייכות. בטיפוליה מסוג זה שמה תמר דגש על עידוד, חיזוק, הכרה בכוחות ומציאת האומץ לאפשר לעצמם את התנועה הטבעית עמה הגיעו לעולם. 

כיצד התנועה באה לביטוי במהלך המפגשים?
"לא כל מטופל מוכן לנוע בחדר. המפגש עם הגוף אינו פשוט עבור אנשים בוגרים, כפי שהוא טבעי ורגיל אצל ילדים.  לדוגמא: טיפלתי באישה שרצתה להתקדם במקום עבודתה, אך התקשתה לוותר על הנוחות ועל התנאים הקיימים. באחד המפגשים ביקשתי ממנה לעמוד ולמצוא נקודה בחדר אליה הייתה רוצה להגיע. לאחר שמצאה כיוון הנחיתי אותה להתקדם לעברו. כשהחלה לנוע, משכתי אותה אחורה ומנעתי ממנה את היכולת לנוע אל עבר רצונה... ההיתקעות במקום שיקפה עבורה את המצב ופתחה צוהר לתובנות מעמיקות (דרך הגוף) באשר לצורך לשחרר ולהרפות מהמוכר, גם במחיר של יציאה מאזור הנוחות". 

את מלמדת את שיטות הטיפול שלך?
"בהחלט! אני מרצה במסגרות שונות ומכשירה מטפלים. חשוב לי שאנשים יפנימו את גודל האחריות של המטפל ויימנעו מלעסוק בטיפול באופן שאינו מקצועי".  

מה הייחוד שלך לגבי  מטפלים דומים בתחום?
"אני משלבת בין עולמות הידע שברשותי ויוצרת בזה טיפול אינטגרטיבי המותאם ללקוח. טכניקות העבודה והגישות הטיפוליות הרבות שלמדתי מאפשרות לי ליצור טיפול ייחודי ואפקטיבי, מעין חליפה התפורה למידותיו של המטופל".

מה המוטו שלך בטיפול / ייעוץ?
"אני אוהבת בני אדם ומאמינה בטוב שטמון בכל אחד ואחד, ללא שיפוט וללא ביקורת. לטעמי, אם אדם פוגע בזולת, המקור אינו רוע. יש משהו פגוע וכאוב בנפשו ודרך פעולתו נובעת מצרכי הישרדות שלא עצר לבחון את תקפותם לאורך הזמן. תפקידי להאיר את דרכו וללוותו חזרה אל הטוב שבו. 

מה המוטו שלך בחיים ובכלל?
"כל התרחשות - רעה או טובה - פותחת בפנינו צוהר לאופקים חדשים". (ממסורות שבטי הלקוטה).  

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆ 
ליצירת קשר ופרטים מלאים על תמר צ'יש לחצו כאן 
או חייגו עכשיו: 
072-2285472
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆


מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...

לקבלת יעוץ אישי מתמר צ'יש התקשרו בכל שעה: 072-2285472מה עושים עכשיו?

מתייעצים בכל נושא עם אסטרולוגים ומיסטיקנים בכירים בשיחה אישית. המשך....
בא לך לקבל תשובה אישית מקוראת בקלפים? לפרטים מלאים.
מקבלים את הטיפים של המיסטיקנים המובילים ישירות לתיבת הדואר. בחינם.
מורידים את אפליקציית האייפון של אלטרנטיבלי. בחינם.
מה אומר תאריך הלידה/ השם שלך? עכשיו אפשר לשאול בשיחה פרטית כל שאלה נומרולוגית מומלצת. לפרטים מלאים.

מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה