ראשי | רפואה משלימה | טכניקת EFT

טכניקת EFT

טכניקת EFT טכניקת EFT

טכניקת eft הינה טכניקה לשחרור רגשי. זוהי שיטת טיפול חדשה יחסית אשר מבוססת על טכניקה שפותחה בשנות ה-80 על ידי ד"ר רוג'ר קלהאן, פסיכולוג אמריקאי מדרום קליפורניה


Emotional Freedom Technique - טכניקת eft הינה טכניקה לשחרור רגשי. זוהי שיטת טיפול חדשה יחסית אשר מבוססת על טכניקה שפותחה בשנות ה-80 על ידי ד"ר רוג'ר קלהאן, פסיכולוג אמריקאי מדרום קליפורניה. גרי קרייג שלמד אצל דר' רוג'ר קלהאן פיתח ומפיץ את ה EFT בעולם.

זוהי שיטה פשוטה מהירה יעילה ועוצמתית לשחרור ממצבים רגשיים ופיזיים כאחד. השיטה כאמור מאוד פשוטה. אין צורך באבחון מורכב שמטרתו להתאים נקודות נקישה לנושאים מסוימים בכל נושא מפעילים תמיד את אותה הטכניקה הדבר היחיד שמשתנה הוא הנושא שהמטופל מתמקד בו.

טיפול EFT נעשה באמצעות טפיחות /נקישות על קצות המרידיאנים 5 נקודות באזור הפנים: 3 מסביב לעיניים, 1 מתחת לאף ו 1 בסנטר. 2 נקודות בחזה העליון ומתחת לבית השחי ו- 5 נקודות באצבעות ובכף היד. טופחים תוך כדי התמקדות בבעיה עצמה ואמירות של אהבה וקבלה עצמית באופן מוחלט ושלם.

הרעיון הוא שכל אירוע נפשי או פיזי, גורם לשיבוש בזרימת האנרגיה בגוף ויוצר חסימה אנרגטית הגורמת לתחושת סבל, מחלות ורגשות שליליים. כאשר פותחים את הערוץ האנרגטי, הרגש השלילי והמיחושים נעלמים. תפקיד הטפיחות כאמור הוא להחזיר את זרימת האנרגיה למצב התקין ולשחרר בכך חסימות על ידי גירוי והמרצה של המרידיאנים.

ה-eft היא טכניקה הפועלת על כלל המצבים הטעונים רגשית ולכן היא משחררת פחדים, חרדות, פוביות, דיכאון, מתחים, תסכול, כעס, אשמה, מצוקה, טראומה, התמכרויות, וכן שחרור ממצבים פיזיים כמו עייפות, קשיי נשימה, סחרחורת, כאבי מחזור, עצירות, כאבי גב.

התהליך עצמו כולל ארבעה שלבים, באופן כללי, לאחר שנעשה כיול ראשוני וחד פעמי, מתחילים עם טפיחות/נקישות עדינות על הנקודות המהוות קצות מרידיאנים בגוף. הטפיחות נעשות בעזרת שתי אצבעות (אצבע ואמה) תוך התמקדות בבעיה ושימוש במילים, התכווננות ואמירות.

בשלב הראשון עושים עיסוי קל בעזרת האצבע והאמה על נקודה שנמצאת בחזה העליון ואומרים 3 פעמים את המשפט הבא: "למרות שיש לי ... אני אוהב את עצמי ומקבל את עצמי באופן מוחלט ושלם"

מטרת השלב הראשון הוא לאפס את המערכת האנרגטית. פעולה מתקנת זו נועדה למקרה שתת המודע מתנגד לשינוי או לטיפול.

במצב הזה האדם רוצה לשחרר מצב מטריד מסוים אבל התת מודע איננו מאפשר שינוי כי הוא תופס את ה"מצב המטריד" כמצב הכרחי, כמצב של הגנה ואינו מוכן לוותר עליו.

הנקישות הן הכלי שמשחרר את המצבים הרגשיים: המטפל נוקש או מלמד את המטופל לנקוש בעדינות כ- 7 נקישות בכל מקום והמטופל מתמקד בעניין שאותו הוא רוצה לפתור.

בשלב השני המטפל נוקש על נקודות קצות המרידיאנים תוך כדי אמירות ""למרות שיש לי... אני אוהב את עצמי ומקבל את עצמי באופן מוחלט ושלם"

בשלב השלישי המטפל נוקש על נקודה בגב כף היד והמטופל עוצם עיניים, פוקח עיניים, מסובב את גלגל העיניים ימינה ולמטה, שמאלה ולמטה, סיבוב שלם לצד אחד, סיבוב שלם לצד שני, מהמהם מנגינה, סופר מ- 1 עד 5 ושוב מהמהם מנגינה. המטרה היא ליצור אינטגרציה של כל אזורי המוח.

בשלב האחרון חוזרים על נקישות ואמירות. ברוב המקרים מרגישים ההקלה במהלך הנקישות. לאחר הסיום המטפל בודק אם יש הקלה ואם הנושא שהטריד היה מדויק וחוזרים על התהליך עם דיוק מקסימלי עד לשחרור מוחלט. יש הרבה יתרונות ל- eft אך מה שיפה במיוחד בשיטה הוא שלאחר שהמטופל למד אותה הוא יכול לעשות בה שימוש בקלות ללא צורך בלימוד נוסף.

יתרונות השיטה:
מאפשרת לאדם לטפל בעצמו.
קלה ללימוד וליישום.
אחוזי הצלחה גבוהים.
לא צריך להאמין בה על מנת לקבל תוצאות.
מלמדת לקיחת אחריות.
מפתחת אמון ביכולות של האדם בעצמו.
מפתחת עצמאות אישית.
המטופל יכול ללמד את בני משפחתו להירגע ולהשתחרר באמצעות השיטה
חסכוני לא?!

ליצירת קשר ופרטים נוספים על ד"ר רינה מורדו PHD.

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285425מה עושים עכשיו?

מתייעצים בכל נושא עם אסטרולוגים ומיסטיקנים בכירים בשיחה אישית. המשך....
בא לך לקבל תשובה אישית מקוראת בקלפים? לפרטים מלאים.
מקבלים את הטיפים של המיסטיקנים המובילים ישירות לתיבת הדואר. בחינם.
מורידים את אפליקציית האייפון של אלטרנטיבלי. בחינם.
מה אומר תאריך הלידה/ השם שלך? עכשיו אפשר לשאול בשיחה פרטית כל שאלה נומרולוגית מומלצת. לפרטים מלאים.

מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

עוד באותו נושא:

רפואה משלימה, עייפות, EFT, שחרור ממצבים רגשיים, רינה מורדו