ראשי | תורת הקבלה | מטרת הקבלה

מטרת הקבלה

מטרת הקבלה מטרת הקבלה

מהי חכמת הקבלה, מהי מטרתה ובמה היא מועילה לאדם?


הדעה הרווחת בציבור היא שהקבלה עוסקת בעניינים מיסטיים, רחוקים ומופשטים כמו נשמות וגלגולים, כישופים וסגולות, קמעות וגימטריות, ורבים חושבים שהיא מיועדת לאנשים מיוחדים בלבד.

כיוון שאיננו מבינים עד כמה חכמת הקבלה נחוצה וחשובה לכל אדם ולכלל האנושות, אנו דוחים אותה ומתעלמים ממנה כדבר שאין לנו צורך בו. אך האמת היא שאין לנו דבר חשוב יותר מלימוד חכמת הקבלה, ומשום שאיננו משתמשים בה, הצרות והקשיים בעולמנו הולכים ומתגברים.

השגחת הבורא היא השגחה מטרתית
כל בריה מתפתחת בתהליך גידול איטי והדרגתי עד שהיא מגיעה בסופו של דבר למצבה השלם והטוב. דוגמה לכך היא הפרי שגדל על העץ. כל עוד שהפרי לא הבשיל לגמרי, הוא נראה הפוך מהמצב הסופי שאליו הוא עתיד להגיע. למעשה, ככל שהפרי יפה ומתוק יותר בסוף התפתחותו, כך הוא יותר מר ואינו ראוי למאכל במצבי התפתחותו הקודמים.

דוגמה טובה נוספת היא הבהמה, שנולדת מפותחת, אך כמעט שאינה משתנה במהלך התפתחותה. לעגל בן יומו יש את הכוח והשכל לשמור על עצמו מכל פגע. האדם, לעומת זאת, נולד כשהוא כמעט נטול חושים וחסר דעת, אולם בסוף התפתחותו הוא רוכש דעת רחבה ועמוקה יותר מכל חיה שקיימת על-פני כדור הארץ.

אם אורח מכוכב אחר היה מסתכל על תינוק ועגל שזה עתה נולדו, הוא היה אומר בוודאי שהתינוק לא יצליח אפילו ללכת או לאכול בכוחות עצמו, ואילו על העגל היה אומר, "הנה, נולד נפוליאון חדש".

מכל הדוגמאות הללו ניתן להבין שהשגחת הבורא או הטבע על האדם היא בעלת מטרה, אך מטרה זו תתגלה רק בסוף ההתפתחות של המין האנושי, בסוף הדורות. לכן רק מי שכבר ניחן ביכולת לראות את האנושות בכל מצבי התפתחותה עד שלמותה, יכול שלא להירתע מהצורות המקולקלות שבדרך.

השאלה היא, איך אפשר לראות את המצב העתידי?

התפתחות מדעת ולא מדעת
מקובלים הם אנשים שהשיגו את מצב ההתפתחות הסופי שאליו כל האנושות עתידה להגיע. מתוך השגתם, הם מספרים לנו שהשגחת הבורא היא השגחה מטרתית, והיא זו שמכריחה אותנו להתפתח, כדי שנהיה מסוגלים לקבל את כל הטוב שהבורא הכין בעבורנו.

מצבנו הסופי והדרך אליו, נקבעו עבורנו מראש, כלומר, אנו חייבים לעבור את כל מצבי ההתפתחות שהוכנו עבורנו מבעוד מועד. חכמת הקבלה עוזרת לנו להבין ולהכיר את מצבי ההתפתחות הללו ולגלות שהם לטובתנו. בכך אנו מפתחים הזדהות עם אותו הכוח העליון ששולח לנו את מצבי ההתפתחות, מצב אחר מצב. אם נבין ונסכים עם שלבי ההתפתחות הללו, כל המצבים שנעבור בחיינו יורגשו בנו כטובים. אך כל עוד לא נבין את שלבי ההתפתחות ולא נסכים לפעולות הבורא עלינו, חיינו ימשיכו להיות מלאי טרחה וייסורים.

בהבנת מחשבות הבורא, אנו מזרזים ההתפתחות שלנו ומגיעים בדרך טובה ומהירה לתכלית קיומנו - קבלת חיים נצחיים ומלאים שלמות וטוב.

מכאן מובן ההבדל בין הדתות והשיטות השונות לחכמת הקבלה - הן רק נותנות לנו תקווה לשכר טוב. שיטת הקבלה לעומתם, מעניקה לנו את האפשרות להפוך את חיינו להרפתקה נעימה.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801מה עושים עכשיו?

מתייעצים בכל נושא עם אסטרולוגים ומיסטיקנים בכירים בשיחה אישית. המשך....
בא לך לקבל תשובה אישית מקוראת בקלפים? לפרטים מלאים.
מקבלים את הטיפים של המיסטיקנים המובילים ישירות לתיבת הדואר. בחינם.
מורידים את אפליקציית האייפון של אלטרנטיבלי. בחינם.
מה אומר תאריך הלידה/ השם שלך? עכשיו אפשר לשאול בשיחה פרטית כל שאלה נומרולוגית מומלצת. לפרטים מלאים.

מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

עוד באותו נושא:

רוחניות, תורת הקבלה, חוכמת הקבלה, מטרת הקבלה